Dermokozmetika

Madara VELVET WEAR Matte Cream Lipstick (Dark Nude 35)

3100 ALL

Teksturë e lëmuar, ultra-e përhapshme rrëshqet në buzët tuaja si një ëndërr, duke siguruar një ngjyrë të bukur,me mbarim sateni i parezistueshëm. Buzët tuaja do të adhurojnë formulën luksoze, antioksiduese, te pasuruar me vaj të farës së boronicës dhe gjalpë shea për të ushqyer dhe mbrojtur lëkurën, duke e lënë atë të butë dhe mëndafshi.Natyrale e certifikuar dhe 100% vegane, e formuluar me pigmente minerale të pastra, duke lënë jashtë ngjyruesit sintetikë dhe të rrjedhur nga kafshët. 99% origjinë natyrore e totalit, 5% organike e totalit.

3.8g

Në gjendje

Përdorimi

Aplikohet direkt në buzë .

Përbërësit

Oryza Sativa (Rice) Bran Oil,Vegetable (Olus) Oil,Coco-Caprylate/CaprateDicaprylyl Carbonate,Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Wax,Oryza Sativa (Rice) Bran Wax,Rhus Succedanea (Wax Tree) Fruit Wax,Ricinus Communis (Castor) Oil,Capryloyl Glycerin/Sebacic Acid CopolymerTheobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter,Silica,Rhus Verniciflua (Sumac) Peel Cera,Tocopherol,Aroma,Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit Butter,Magnesium Stearate,Glycolipids,Aluminum Hydroxide,Ascorbyl Palmitate,Vaccinium Myrtillus (Blueberry) Seed Oil,Betaine,Stevia Extract,Tricalcium Phosphate,Limonene,Mica ( CI 77019 )Titanium Dioxide (CI 77891)CI 77681 (Tin Oxide)CI 77491 (Iron oxide)CI 77492 (Iron oxide)CI 77499 (Iron Oxide)CI77742 (Manganese Violet)